25 Ağustos 2012 Cumartesi

BABA TŞÖRTÜNDEN KIZIMA DİKTİĞİM BAYRAMLIK

Esselamu Aleykum;

diyerek her zamanki gibi başlıyorum Allah!ım ın izni ile söze. Bir önceki postumda vedadan bahsetmiştim. Öncelikle gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.Bu kadar arkadaşımın beni ciddiye alıyor olması ayrı bir sevindirdi beni.

Velhasıl uzun lafın kısası; çok zor dönem geçirdim anlık verilen bir karardı.Dönüp dönmemek arasında çok kaldım ve buranın bana iyi geldiği kanaatine vardım.
Yanlış anlamaya mahal vermeden sevdiklerimize kelimelerimizi daha bi özenli seçmemiz gerektiğini düşünüyorum.(varsa suçum bende özür diliyorum:)

Çok lafı uzatmak istemiyorum.Rabbim böyle tatsızlıklar yaşatmasın inşaallah.

Bayramda küçün kızım için diktiğim bayramlıkları paylaşacağım.

Bir adet baba tşörtü alınır küçüğünüzün tşörtü kalıp olarak kullanılıp çizilir ve kesilir.Elimizde olan parçalar birleştirilir.Kollar ve yaka tembellik edip biyesiz dönülür.Elinde yakaya ne yapsam diye düşünürken bağlanılan parça fiyonk olarak yerleştirilir.Arka kısmıda fermuar modasından yararlanılır.

Astar içinde kullanılmayan beyaz bir penye kullanılıp elde dikilir.Renklerinden dolayı sakladığım etiketde yanına iliştiriliverir.

Yengem için diktiğim bluzdan artan kumaşlada önü pilikaşe arkası pileli minik bir etek dikilir.Beline lastik yeri yapılıp ayarlı lastik geçirilir.Bir tarafı dikişe tutturulup, diğer tarafı düğme ile sabitlenir. Yapılan fiyonk önmü arkamı diye düşünürken önde olmasının daha çok yakışacağına karar verilir.


Veee bütün bunların hepsi 1 saate bitirilir.


Huzurlu ve hayırlı kalın.....

4 yorum:

 1. elinize sağlık, bayılıyorum böyle değerlendirmelere...:)

  YanıtlaSil
 2. Hoşgeldin..
  Ellerine sağlık çokda güzel olmuşlar...
  Keyifle giysin cimcime:)

  Birde sorun varmış ama anlamadım ne demek istediğini be gülüm daha açık söylesen:)

  YanıtlaSil
 3. Sorunun cevabı bu mu canım ya..
  http://istezeynep.blogspot.com/2012/04/gizli-fermuar-pervaz-ve-bel-kemeri-yapm.html


  Fermuarı önce ütüyle aç sonra dik ,linkteki gibi yapılıyor hazırlar neyi anlamadın?

  YanıtlaSil
 4. Oo harika, ellerinize sağlık çok beğendim:) Marifet herşeyi satın almakta değil, elden gelenler daha çok hoşuma gidiyor, tıpkı sizin yaptığınız gibi.. çok güzel, güle güle giysin:)..

  YanıtlaSil

"Hep gelin, hep gelin..."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...